Me Consultancy olarak yıllardır e-ticaret, pazarlama, kariyer planlama, girişimcilik gibi konularda konusunda uzman kişilerin konuşmacı olduğu etkinlikler düzenliyor ve birçok kişinin güncel konular hakkında bilgilenmesini sağlıyoruz. Son zamanlarda farklı şehirlerde ve İstanbul’da merkeze uzak yerlerde yaşayan takipçilerimizden etkinliklerin internet üzerinden de canlı yayınlanmasına dair istekler almaya başladık. Etkinliklerde amacımız insanların yüz yüze sohbet etmesi olduğundan bu fikre sıcak bakmadık ama bunun için farklı çözümler düşünürken ortaya Faydalı Eğitimler çıktı.

 

İnternet erişiminin olduğu her yerden, insanların güncel konularda birbirinden değerli uzmanlardan eğitim alabilmesi, sorularını sorabilmesi ve bunu çok uygun bütçeler ile sağlayabilmesi fikri kulağa çok hoş geldi. Bunu bizden bu talepte bulunan kişilerde dahil olmak üzere yüzlerce kişiye sorduğumuzda da çok olumlu geri dönüşler aldık. Konuyla alakalı görüştüğümüz eğitmenlerde bu fikre destek verince hızlıca bu siteyi açmaya ve hayata geçirmeye karar verdik. Online eğitim denince akla genelde kayıt edilmiş eğitimin sunulması geliyor ama biz canlı online eğitimin daha etkili olacağını düşünüyoruz çünkü eğitmen karşınızda ve istediğiniz anda sorunuzu sorabileceksiniz, diğer insanların sorularından da beslenebileceksiniz ve anlık etkileşim sağlayabileceksiniz. İlk etapta sadece online eğitimler ile başlayacağımız Faydalı Eğitimlerde ileride sınıf içi eğitimleri de olmasını planlıyoruz.

 

Yaz aylarını bir hazırlık olarak düşündüğümüzden ilk zamanlarda kurucumuz Murat Erdör’ün yaptığı eğitimler olacak ama sonbaharda birbirinden değerli eğitmenlerin çarpıcı eğitim başlıklarıyla karşınızda olacağız. Sosyal sorumluluk tarafı da olan bu projede eğitmen olmak isteyip fırsat verilmeyen kişilerin de eğitimlerini bu platformdan yapmalarına imkan sağlarken bunu ücretsiz olarak sunacağız, böylece imkanı olmayan kişilerin de bilgiye erişim hakkına destek olmaya çalışacağız.