• Temmuz 24, 2018 Dijital Dönüşüm

  KPMG, yapay zeka, makine öğrenimi, robotik süreç otomasyonu ve bilişsel platformların yaygınlaşmasıyla geleceğin iş dünyasının nasıl değişeceğini analiz etti. KPMG’nin hazırladığı değerlendirmeye göre makinelerin yıldızı parlayacak ama duygusal, inovatif ve yaratıcılıkta robotların eksiğini insanlar tamamlayacak.

  dijital, dijital dönüşüm, robot
 • Temmuz 21, 2018 Kariyer Planlama

  Ajans Press, Türkiye’de üniversite okuyan gençlerin en çok hangi alanlarda çalışmak istediğini inceledi. Ajans Press’in toptalent.co ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, mühendislik veya sosyal bilimler bölüm ayrımı olmaksızın genç yeteneklerin en çok çalışmak istedikleri alanın yüzde 20 ile Pazarlama olduğu belirlendi.


  kariyer planlama
 • Temmuz 25, 2018 Kariyer Planlama

  Esnek ve mobil çalışma eğilimiyle birlikte çalışanların etkileşim içinde olduğu, yaratıcı düşünmeyi ve inovasyonu merkeze alan açık ofis sayısı hızla artıyor. Şirketler özellikle Y kuşağı için cazibe merkezi olabilecek ofislere yatırım yapıyor.

  kariyer planlama
 • Temmuz 20, 2018 Kariyer Planlama

  Ajans Press’in Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) verilerinden ve yazılı basına yansıyan haberlerden derlediği bilgilere göre, Türkiye’deki çalışanlar haftada ortalama 47,9 saat mesai yaparken, fazla çalışma saatleriyle dünyada birinci sırada yer aldığı görüldü. 

  kariyer planlama